EUROVANILLE

Príbeh vanilky

Vanilka pochádza z Mexika a je ovocím orchidey. Francúzi ju doviezli na Madagaskar v 19. storočí a od tej doby sa s ňou tento ostrov spája. Madagaskar je v súčasnosti popredným svetovým pestovateľom vanilky.

Vanilkový kvet v Mexiku opeľovali včely druhu Mélipone. Vďaka Almondovi Albiovi, ktorý zistil, že kvety vanilky je možné opeľovať ručne, sa vanilka mohla pestovať v akejkoľvek tropickej oblasti, aj keď včely Mélipone neboli k dispozícii. Ručné opeľovanie je veľmi chúlostivé záležitosť a musí sa vykonať, keď kvety kvitnú hneď po svitaní. Ich život je veľmi krátky a kvety vednú s príchodom noci.

Eurovanille pôsobí v oblasti obchodu s vanilkou už viac ako 20 rokov. U nás nájdete najlepšie odrody vanilkových luskov z celého sveta. Sú  spracované a balené s veľkou starostlivosťou, aby naši klienti dostali tie najlepšie možné vanilkové výrobky.

Vanilka je a vždy bola najobľúbenejšou príchuťou na svete. Ponúkame najširší sortiment 100% prírodných vanilkových produktov vyrábaných najmodernejšími metódami.

Struky, prášok, prírodné extrakty, koncentráty…. Objavte vanilku vo všetkých jej formách a nájdite tú správnu ingredienciu pre vás!

EUROVANILLE

Produktový katalóg

Popredný francúzsky spracovateľ a distribútor vanilky, prírodných extraktov a surovín pre pekárov a cukrárov.

Pozrite si naše inštruktážne videá ako správne použiť naše produkty