CITRÓNOVÉ KOŠÍČKY

Čo potrebujeme

na 12 porcií

Postup

Na košíčky:

150g masla

150g cukru

1 vrecko vanilkového cukru

1 štipka soli

2 vajcia

200g múky

0,5 lyžičky prášku na pečenie

0,25 lyžičky jedlej sódy

3 pl cmaru

2 pl Colourfood Professional Shade Lemon-Yellow

Na polevu:

200ml smotany na šľahanie

1 vrecko štužovača šľahačky

250g smotanového syra (cream cheese)

2 pl Colourfood Professional Shade Grape-Violet

2 BIO citróny

50g masla

Košíčky:

Hodinu pred pečením vyberte maslo a vajcia z chladničky, aby ste dosiahli izbovú teplotu. Predhrievajte rúru na 140 ° C (horný a spodný ohrev). Pomocou mixéra vymiešajte maslo, cukor, vanilkový cukor a štipku soli, kým hmota nie je krásne nadýchaná a potom postupne po jednom pridávajte vajíčka. Zmes múky, jedlej sódy a prášku na pečenie pridajte do tej istej misky a mixujte, kým cesto nemá hladkú textúru. Potom do zmesi pridajte Colourfood Professional odtieň Lemon-Yellow a cmar a zamiešajte.

Položte formy na košíčky na plech na pečenie a rovnomerne naplňte cestom. Pečieme 20 minút, kým na vrchu nie sú zlatohnedé. Po upečení nechajte košíčky vychladnúť.

Krém:

Počas pečenia košíčkov vyšľahajte smotanu spolu s stužovačom. Opatrne primiešajte smotanový syr a práškový cukor. Nakoniec pridajte Colourfood Professional odtieň Grape-Violet. Naplňte krém do cukrárskeho vrecka a krémom ozdobte vychladené košíčky.

Na dosiahnutie efektu vírenia, ako je zobrazené na fotografiách, začnite od okraja a v kruhoch sa posuňte nahor. Na dokončenie pridajte plátky citróna a nastrúhanú citrónovú kôru.

Rada: Košíčky je možné pripraviť deň pred podávaním. Krém by sa mal pridať tesne pred konzumáciou.